FAQ

O zakupach

Mam się rejestrować na kolejnym portalu…?

Niestety tak. Wynika to z modelu licencjonowania kursów, które są przypisane do konta użytkownika – dzięki temu w każdej chwili może je ponownie pobrać na dowolne urządzenie. W przypadku zakupu w trybie „gość” (bez rejestracji), użytkownik nie miałby możliwości ponownego pobrania kursu, gdyż serwis nie przechowuje żadnych danych, które wiązałyby użytkownika z zakupioną licencją.

…na dodatek muszę być zalogowany, aby pobrać kursy?

Model dystrybucji cyfrowej przewiduje szereg zabezpieczeń, jednym z nich jest ochrona linków pobieranych plików – linki generowane są w powiązaniu z danymi użytkownika kursu.

O kursach

Jakie są wymagania związane z użytkowaniem kursu?

  1. Urządzenie, które pozwala na podłączenie do Internetu i odtwarzanie plików multimedialnych. Kursy można odtwarzać na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych pod kontrolą popularnych systemów operacyjnych.
  2. Stabilne połączenie z Internetem w celu pobrania kursu na urządzenie. Warto rozważyć pobranie kursu z wykorzystaniem stałego łącza internetowego. Niektóre kursy to kilka GB danych, co może mieć wpływ na abonament internetu mobilnego.

Zakupiłem kurs, jak go pobrać?

Kliknij na link, który został przesłany w wiadomości mailowej po opłaceniu kursu. Alternatywnie: skorzystaj z sekcji „Moje konto” (serwisu Keylight) i przejdź do zakładki „Pliki do pobrania”. Uwaga: w obydwu przypadkach musisz być zalogowany w serwisie.

Jak zbudowany jest kurs; co właściwie pobieram na swoje urządzenie?

Na kurs składa się z szereg plików, które są spakowane w pojedynczy plik o rozszerzeniu ZIP. Oznacza to, że po zakupie kursu pobierasz na swoje urządzenie jeden plik ZIP. W skład tego pliku wchodzą:

  • pliki audio-wideo,
  • pliki z dodatkowymi materiałami,
  • pliki HTML/CSS i inne, wykorzystane do budowy menu HTML.

Jak korzystać z kursu?

Po pobraniu i wypakowaniu kursu z pliku ZIP, można skorzystać z menu zbudowanego na bazie HTML/CSS klikając na plik startowy, lub zacząć odtwarzać materiały szkoleniowe po przejściu do katalogu z plikami „Wideo”.

Limit pobrań kursów

Do każdego zarejestrowanego konta użytkownika są przypisywane licencje na zakupiony kurs. Wraz z licencją przypisywana jest liczba możliwych pobrań kursu na dowolne urządzenie. Jeśli wyczerpiesz liczbę pobrań to skontaktuj się z nami – uzupełnimy pulę pobrań bez dodatkowych kosztów.

Czy istnieje limit czasowy dostępu do kursów?

Nie. Kupując licencje na użytkowanie kursu zgadasz się na świadczenie usługi dostępu do zakupionych treści. Okres dostępu do plików do pobrania, jest tożsamy z okresem świadczenia usługi przez serwis Keylight. Okres świadczenia usługi nie jest określony.

Ile trwa pobieranie plików na moje urządzenie?

Czas pobrania plików jest uzależniony od: wielkości kursu w MB/GB i prędkości Twojego łącza. Sporadycznie na szybkość pobierania mogą mieć wpływ czynniki związane z lokalizacją. W przypadku mniejszych kursów czas pobrania nie powinien być dłuższy niż kilka minut.

Problemy techniczne

Nie mogę pobrać kursu klikając na link, który otrzymałem w wiadomości mailowej.

Aby pobrać kurs, musisz być zalogowany. Niezależnie od tego, czy korzystasz z klienta pocztowego lub aplikacji webowej, przed kliknięciem na link do pobrania kursu, upewnij się, że jesteś zalogowany.

Wydłużony czas pobierania kursu

Czas pobrania kursu nie powinien przekroczyć kilku, kilkunastu minut, w zależności od wielkości kursu i parametrów łącza użytkownika. Jeśli ten czas wydłuża się do więcej niż jednej godziny, oznacza to problemy z przepustowością łącza użytkownika lub dostawcy treści.

Użytkownik: upewnij się, że dysponujesz łączem o odpowiedniej przepustowości (więcej niż 1MB), następnie sprawdź swoje bieżące parametry łącza, wykorzystując do tego celu narzędzia online typu speedtest.

Dostawca: problemy techniczne po stronie dostawcy treści zdarzają się niezwykle rzadko, jeśli wystąpią, to prosimy o cierpliwość i próbę pobrania kursu o innej porze dnia. Jeśli to nie pomoże, to prosimy o kontakt.

Przerywa pobieranie kursu

Niektóre kursy to kilka GB danych i wymagają stabilnego połączenia z Internetem. Jeśli proces pobierania kursu jest notorycznie przerywany i nie da się pobrać pliku pomimo wielokrotnych prób, to prosimy o kontakt.

Warto także rozważyć wykorzystanie urządzenia podpiętego do Internetu za pomocą kabla. Sieci Wi-Fi oraz urządzenia komunikujące się z sieciami bezprzewodowymi potrafią generować wiele problemów związanych ze stabilnością połączenia. Nie są również najwydajniejszym sposobem wykorzystywania łącza, z reguły wydajność jest o kilkanaście lub kilkadziesiąt % mniejsza.