Opublikowano:

SEO WordPressa – roboty indeksujące

Roboty indeksujące – pośrednicy w procesie indeksowania i niewidoczni goście naszych portali WWW. Wpełzają, czytają, zbierają dane i raportują. Nieokiełznane, przeskanują całą zawartość serwisu internetowego; umiejętnie kontrolowane, skupią się na treści, na której nam najbardziej zależy. Dowiedz się, w jaki sposób możemy kontrolować naszych cichych gości.

Czytaj dalej SEO WordPressa – roboty indeksujące
Opublikowano:

SEO WordPressa – obsługa błędów

Załóżmy, że struktura naszego portalu WWW jest przejrzysta, a nawigacja intuicyjna. Użytkownicy i roboty indeksujące bez skrępowania konsumują nasze treści. Żyjemy sobie w poczuciu dobrze wykonanej pracy, a tam, gdzieś daleko, przy próbie wejścia na naszą stronę, niektórzy widzą biały ekran i komunikat o błędzie. To oznacza, że do naszego serwisu prowadzą nieprawidłowe odnośniki lub dzieje się coś niedobrego z infrastrukturą sieciową.

Czytaj dalej SEO WordPressa – obsługa błędów
Opublikowano:

SEO WordPressa – optymalna nawigacja

Optymalna nawigacja na stronie internetowej służy ludziom i robotom indeksującym. To dzięki niej poznają strukturę portalu WWW i mogą odwiedzać jego najgłębsze rejony. Źle zaplanowana nawigacja może utrudnić dostęp do niektórych treść; dobrze przemyślana, procentuje w wynikach wyszukiwania i odbiorze strony WWW przez użytkowników. Jednak nawigacja to nie tylko menu w górnej części przeglądarki.

Czytaj dalej SEO WordPressa – optymalna nawigacja
Opublikowano:

SEO WordPressa – treść w pozycjonowaniu

Treść jest pokarmem robotów indeksujących, a wyszukiwarki przychylnie spoglądają na portale WWW wypełnione merytoryczną treścią. Pozostałe zabiegi SEO mają za zadanie wesprzeć proces wspinania się po szczeblach wyników wyszukiwania. Wynika to z coraz lepszych mechanizmów indeksowania stron WWW, które kładą nacisk na treść i umiejętnie wyłapują SEO na sterydach.

Czytaj dalej SEO WordPressa – treść w pozycjonowaniu