Nawet jeśli kontrolujemy plik robots.txt, wygenerowaliśmy mapę portalu WWW i precyzyjnie oznaczamy treści, które powinny być indeksowane, możemy natknąć się na szereg problemów indeksacji. W tym artykule wskażę najczęstsze przyczyny i popularne błędy związane z indeksowaniem.
Czytaj dalej SEO WordPressa – problemy z indeksowaniemKategoria: Poradniki
W tej części serwisu znajdziesz uporządkowane serie poradników z zakresu grafiki komputerowej oraz tworzenia stron WWW z wykorzystaniem popularnych CMSów.
SEO WordPressa – mapa portalu WWW
Mapa portalu WWW to szczegółowa informacja dla wyszukiwarek o tym, co chcemy, aby pojawiło się w wynikach wyszukiwania. Wraz z plikiem robots.txt i argumentami sterującymi pracą robotów indeksujących, umożliwia ona precyzyjną kontrolę procesu indeksowania.
Czytaj dalej SEO WordPressa – mapa portalu WWWSEO WordPressa – roboty indeksujące
Roboty indeksujące – pośrednicy w procesie indeksowania i niewidoczni goście naszych portali WWW. Wpełzają, czytają, zbierają dane i raportują. Nieokiełznane, przeskanują całą zawartość serwisu internetowego; umiejętnie kontrolowane, skupią się na treści, na której nam najbardziej zależy. Dowiedz się, w jaki sposób możemy kontrolować naszych cichych gości.
Czytaj dalej SEO WordPressa – roboty indeksująceSEO WordPressa – indeksowanie stron WWW
Indeksowanie to gromadzenie informacji o portalu WWW przez wyszukiwarki internetowe. Proces gromadzenia możliwy jest dzięki specjalnym skryptom nazywanymi potocznie robotami indeksującymi. Zebrane informacje są przetwarzane, a następnie wykorzystywane do ustalania pozycji portalu internetowego w wynikach wyszukiwania (SERP).
Czytaj dalej SEO WordPressa – indeksowanie stron WWWSEO WordPressa – obsługa błędów
Załóżmy, że struktura naszego portalu WWW jest przejrzysta, a nawigacja intuicyjna. Użytkownicy i roboty indeksujące bez skrępowania konsumują nasze treści. Żyjemy sobie w poczuciu dobrze wykonanej pracy, a tam, gdzieś daleko, przy próbie wejścia na naszą stronę, niektórzy widzą biały ekran i komunikat o błędzie. To oznacza, że do naszego serwisu prowadzą nieprawidłowe odnośniki lub dzieje się coś niedobrego z infrastrukturą sieciową.
Czytaj dalej SEO WordPressa – obsługa błędówSEO WordPressa – optymalna nawigacja
Optymalna nawigacja na stronie internetowej służy ludziom i robotom indeksującym. To dzięki niej poznają strukturę portalu WWW i mogą odwiedzać jego najgłębsze rejony. Źle zaplanowana nawigacja może utrudnić dostęp do niektórych treść; dobrze przemyślana, procentuje w wynikach wyszukiwania i odbiorze strony WWW przez użytkowników. Jednak nawigacja to nie tylko menu w górnej części przeglądarki.
Czytaj dalej SEO WordPressa – optymalna nawigacjaSEO WordPressa – powielanie treści
Strona WWW dostępna z różnych adresów internetowych jest postrzegana przez wyszukiwarki jako powielona treść. Może to stanowić problem w kontekście starań o wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania. W tym artykule poznasz powody powstawania powielonej treść oraz sposoby na rozwiązywanie tego problemu.
Czytaj dalej SEO WordPressa – powielanie treściSEO WordPressa – SEO treści
SEO treści to zestaw reguł opisując publikowaną treść z myślą o pozycjonowaniu. Tego typu opis zwiększa czytelność naszych stron WWW w wynikach wyszukiwania. A to zwiększa szanse na kliknięcie. Aby zadbać o SEO treści możemy wykorzystać popularne wtyczki, umożliwiające uzupełnienie właściwych pól.
Czytaj dalej SEO WordPressa – SEO treściSEO WordPressa – treść w pozycjonowaniu
Treść jest pokarmem robotów indeksujących, a wyszukiwarki przychylnie spoglądają na portale WWW wypełnione merytoryczną treścią. Pozostałe zabiegi SEO mają za zadanie wesprzeć proces wspinania się po szczeblach wyników wyszukiwania. Wynika to z coraz lepszych mechanizmów indeksowania stron WWW, które kładą nacisk na treść i umiejętnie wyłapują SEO na sterydach.
Czytaj dalej SEO WordPressa – treść w pozycjonowaniuSEO WordPressa – przekierowanie 301
Przekierowanie 301 pozwala przenieść użytkownika lub robota indeksującego na nowy adres poszukiwanej przez nich WWW. Na skutek różnych okoliczności adres strony WWW może ulec zmianie. Jeśli nie wskażemy nowego adresu internetowego, to użytkownicy i roboty indeksujące utkną w martwym punkcie, a to oznacza straty z perspektywy pozycjonowania.
Czytaj dalej SEO WordPressa – przekierowanie 301