Opublikowano

Zabezpieczanie WordPressa a konfiguracja i treść

Rzeczy drobne umykają uwadze i prowadzą czasami do przeróżnych konsekwencji. A to właśnie w codziennej pracy wykonujemy najwięcej rutynowych działań, które z biegiem czasu powodują znużenie, nieuwagę, wręcz lekceważenie zagrożeń. A stąd już tylko kilka kliknięć do utraty kontroli nad system zarządzania treścią. Zabezpieczanie WordPressa to także codzienne BHP pracy.

Czytaj dalej Zabezpieczanie WordPressa a konfiguracja i treść
Opublikowano

Zabezpieczanie WordPressa a serwer współdzielony

Serwer współdzielony – przedmiot trosk i dylematów, wg mnie niepotrzebnie. Dzisiaj serwery mogą pochwalić się podobnymi parametrami za podobną cenę. Usługodawcy odchodzą od praktyki podkreślenia parametrów konta i kładą nacisk na liczbę wizyt użytkowników w danym okresie. A my, powinniśmy więcej uwagi poświęcać innym kryteriom i skupić się na tej części oferty, która jest poświęcona bezpieczeństwu.

Czytaj dalej Zabezpieczanie WordPressa a serwer współdzielony
Opublikowano

Zabezpieczanie WordPressa a bezpieczna komunikacja

W środowisku, w którym poruszają się drapieżnicy, musimy uważać na to, co mówimy i gdzie mówimy. Dokładnie tak samo jest w przypadku komunikacji i IT. Jest to bardzo ważne, gdyż najskuteczniejsze ataki na różnego typu zasoby informatyczne to te, które angażują inżynierię społeczną. Najsłabsze ogniwo przepływu informacji to my – w tym przypadku użytkownicy WordPressa. Zaś bezpieczna komunikacja to fundament bezpieczeństwa aplikacji webowej.

Czytaj dalej Zabezpieczanie WordPressa a bezpieczna komunikacja
Opublikowano

Zabezpieczanie WordPressa a ochrona środowiska produkcyjnego

Bezpieczeństwo WordPressa to nie tylko baza danych, ochrona pliku logowania, spam i inne zagrożenia, które dotyczą każdego CMS’a. Zabezpieczanie aplikacji webowych zaczyna się w naszej głowie, od nawyków, które przenoszą się na nasze zachowania i środowisko, w którym pracujemy. Jeśli ochrona środowiska produkcyjnego zostanie potraktowana poważnie, to automatycznie rośnie poziom bezpieczeństwa aplikacji webowej.

Czytaj dalej Zabezpieczanie WordPressa a ochrona środowiska produkcyjnego
Opublikowano

Zabezpieczanie WordPressa – punkt wyjścia

Kiedy pojawia się temat: zabezpieczanie WordPressa, to możemy zetknąć się z przynajmniej dwiema postawami: komentująca i wspierająca. Pierwsza, opiera się na przemyśleniach o samym WordPressie: „nie da się go zabezpieczyć, został źle napisany, a w ogóle to w PHP”. Ja podzielam drugą postawę: „na razie WordPress jest najpopularniejszy na świecie i został napisany tak, a nie inaczej, skupmy się na tym, co mamy”.

Czytaj dalej Zabezpieczanie WordPressa – punkt wyjścia