Opublikowano:

SEO WordPressa – roboty indeksujące

Roboty indeksujące – pośrednicy w procesie indeksowania i niewidoczni goście naszych portali WWW. Wpełzają, czytają, zbierają dane i raportują. Nieokiełznane, przeskanują całą zawartość serwisu internetowego; umiejętnie kontrolowane, skupią się na treści, na której nam najbardziej zależy. Dowiedz się, w jaki sposób możemy kontrolować naszych cichych gości.

Czytaj dalej SEO WordPressa – roboty indeksujące

Opublikowano:

SEO WordPressa – indeksowanie stron WWW

Indeksowanie to gromadzenie informacji o portalu WWW przez wyszukiwarki internetowe. Proces gromadzenia możliwy jest dzięki specjalnym skryptom nazywanymi potocznie robotami indeksującymi. Zebrane informacje są przetwarzane, a następnie wykorzystywane do ustalania pozycji portalu internetowego w wynikach wyszukiwania (SERP).

Czytaj dalej SEO WordPressa – indeksowanie stron WWW

Opublikowano:

SEO WordPressa – obsługa błędów

Załóżmy, że struktura naszego portalu WWW jest przejrzysta, a nawigacja intuicyjna. Użytkownicy i roboty indeksujące bez skrępowania konsumują nasze treści. Żyjemy sobie w poczuciu dobrze wykonanej pracy, a tam, gdzieś daleko, przy próbie wejścia na naszą stronę, niektórzy widzą biały ekran i komunikat o błędzie. To oznacza, że do naszego serwisu prowadzą nieprawidłowe odnośniki lub dzieje się coś niedobrego z infrastrukturą sieciową.

Czytaj dalej SEO WordPressa – obsługa błędów

Opublikowano:

SEO WordPressa – optymalna nawigacja

Optymalna nawigacja na stronie internetowej służy ludziom i robotom indeksującym. To dzięki niej poznają strukturę portalu WWW i mogą odwiedzać jego najgłębsze rejony. Źle zaplanowana nawigacja może utrudnić dostęp do niektórych treść; dobrze przemyślana, procentuje w wynikach wyszukiwania i odbiorze strony WWW przez użytkowników. Jednak nawigacja to nie tylko menu w górnej części przeglądarki.

Czytaj dalej SEO WordPressa – optymalna nawigacja

Opublikowano:

SEO WordPressa – powielanie treści

Strona WWW dostępna z różnych adresów internetowych jest postrzegana przez wyszukiwarki jako powielona treść. Może to stanowić problem w kontekście starań o wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania. W tym artykule poznasz powody powstawania powielonej treść oraz sposoby na rozwiązywanie tego problemu.

Czytaj dalej SEO WordPressa – powielanie treści

Opublikowano:

SEO WordPressa – treść w pozycjonowaniu

Treść jest pokarmem robotów indeksujących, a wyszukiwarki przychylnie spoglądają na portale WWW wypełnione merytoryczną treścią. Pozostałe zabiegi SEO mają za zadanie wesprzeć proces wspinania się po szczeblach wyników wyszukiwania. Wynika to z coraz lepszych mechanizmów indeksowania stron WWW, które kładą nacisk na treść i umiejętnie wyłapują SEO na sterydach.

Czytaj dalej SEO WordPressa – treść w pozycjonowaniu

Opublikowano:

SEO WordPressa – przekierowanie 301

Przekierowanie 301 pozwala przenieść użytkownika lub robota indeksującego na nowy adres poszukiwanej przez nich WWW. Na skutek różnych okoliczności adres strony WWW może ulec zmianie. Jeśli nie wskażemy nowego adresu internetowego, to użytkownicy i roboty indeksujące utkną w martwym punkcie, a to oznacza straty z perspektywy pozycjonowania.

Czytaj dalej SEO WordPressa – przekierowanie 301